Pz.W 991 Szczecinek
Proszę uprzejmie, robimy bez jakiej kolwiek pomocy z zewnątrz.
- Załączniki
-
- Odrestaurowywanie bunkra w Szczecinku (5).jpg (69.98 KiB) Przejrzano 34953 razy
-
- Odrestaurowywanie bunkra w Szczecinku (6).jpg (85.34 KiB) Przejrzano 34953 razy
-
- Odrestaurowywanie bunkra w Szczecinku (7).JPG (113.65 KiB) Przejrzano 34953 razy
-
- Odrestaurowywanie bunkra w Szczecinku (8).JPG (115.41 KiB) Przejrzano 34953 razy
-
- Odrestaurowywanie bunkra w Szczecinku (9).JPG (69.42 KiB) Przejrzano 34953 razy
-
- Odrestaurowywanie bunkra w Szczecinku (10).JPG (94.07 KiB) Przejrzano 34953 razy
-
- Odrestaurowywanie bunkra w Szczecinku (11).JPG (90.02 KiB) Przejrzano 34953 razy
-
- Odrestaurowywanie bunkra w Szczecinku (12).JPG (100.32 KiB) Przejrzano 34953 razy
-
- Odrestaurowywanie bunkra w Szczecinku (13).JPG (95.07 KiB) Przejrzano 34953 razy
-
- Odrestaurowywanie bunkra w Szczecinku (14).JPG (104.51 KiB) Przejrzano 34953 razy
-
- Odrestaurowywanie bunkra w Szczecinku (15).JPG (76.11 KiB) Przejrzano 34953 razy
-
- Odrestaurowywanie bunkra w Szczecinku (16).JPG (95.22 KiB) Przejrzano 34953 razy
-
- Odrestaurowywanie bunkra w Szczecinku (17).jpg (52.17 KiB) Przejrzano 34953 razy
-
- Odrestaurowywanie bunkra w Szczecinku (18).jpg (54.33 KiB) Przejrzano 34953 razy
-
- Odrestaurowywanie bunkra w Szczecinku (19).jpg (70.23 KiB) Przejrzano 34953 razy
Pozdrawiam Waldek z Danii
Dalszy ciąg i na dodatek w odwrotnej kolejności.
- Załączniki
-
- Odrestaurowywanie bunkra w Szczecinku.jpg (91.93 KiB) Przejrzano 34951 razy
-
- Odrestaurowywanie bunkra w Szczecinku (1).jpg (57.94 KiB) Przejrzano 34951 razy
-
- Odrestaurowywanie bunkra w Szczecinku (2).jpg (67.07 KiB) Przejrzano 34951 razy
-
- Odrestaurowywanie bunkra w Szczecinku (3).jpg (55.29 KiB) Przejrzano 34951 razy
-
- Odrestaurowywanie bunkra w Szczecinku (4).JPG (73.81 KiB) Przejrzano 34951 razy
Pozdrawiam Waldek z Danii
Następne fotki.
- Załączniki
-
- Odbudowa dzwonu (7).JPG (73.47 KiB) Przejrzano 34905 razy
-
- Odbudowa dzwonu (6).JPG (90.67 KiB) Przejrzano 34905 razy
-
- Odbudowa dzwonu (5).JPG (99.96 KiB) Przejrzano 34905 razy
-
- Odbudowa dzwonu (4).JPG (73.18 KiB) Przejrzano 34905 razy
-
- Odbudowa dzwonu (3).JPG (50.46 KiB) Przejrzano 34905 razy
-
- Odbudowa dzwonu (2).JPG (72.41 KiB) Przejrzano 34905 razy
Kazamaty w oryginale miały płyty metalowe od czoła jak i od góry.
My z braku funduszy zrobiliśmy tak jak pokazano na fotkach.
My z braku funduszy zrobiliśmy tak jak pokazano na fotkach.
- Załączniki
-
- Kazamata (7).JPG (83.24 KiB) Przejrzano 34880 razy
-
- Kazamata (6).JPG (87.07 KiB) Przejrzano 34880 razy
-
- Kazamata (5).JPG (82.32 KiB) Przejrzano 34880 razy
-
- Kazamata (4).JPG (97.92 KiB) Przejrzano 34880 razy
-
- Kazamata (3).jpg (52.47 KiB) Przejrzano 34880 razy
-
- Kazamata (2).jpg (82.58 KiB) Przejrzano 34880 razy
-
- Kazamata (1).JPG (40.38 KiB) Przejrzano 34880 razy
-
- Kazamata.JPG (85.68 KiB) Przejrzano 34880 razy
Pozdrawiam Waldek z Danii
Czesi z cegiel odtwarzają kopuły pancerne, np schron Na Trati koło Bohumina. jesli ścianka z cegieł imitująca płytę pionowa kazamaty nie odbiega grubością od tej stalowej to chyba nikt głowy nie urwie - to i tak zawsze juz będzie rekonstrukcja. Im dokładniejsza, tym lepiej
Polka na erkaem i granaty... Orkiestra tusz!
Kiedyś rzeczywiście była, ale wybrano żwir pod budowę pobliskiego osiedla.
Wykonaliśmy jedynie podejście, i na tym poprzestaniemy. Natomiast plac w okół wykorzystamy na skansen obiektów militarnych.
Ostatnio wzbogaciliśmy się o JEŻE betonowe.
Poniżej fotki pokazujące wykonanie podejścia, oraz wyładunek jeży - czyli zapór przeciw czołgowych.
Wykonaliśmy jedynie podejście, i na tym poprzestaniemy. Natomiast plac w okół wykorzystamy na skansen obiektów militarnych.
Ostatnio wzbogaciliśmy się o JEŻE betonowe.
Poniżej fotki pokazujące wykonanie podejścia, oraz wyładunek jeży - czyli zapór przeciw czołgowych.
- Załączniki
-
- JeÂże (1).jpg (67.92 KiB) Przejrzano 34855 razy
-
- JeÂże.jpg (71.54 KiB) Przejrzano 34855 razy
-
- PodejÂście (3).JPG (100.62 KiB) Przejrzano 34855 razy
-
- PodejÂście (2).JPG (78.05 KiB) Przejrzano 34855 razy
-
- PodejÂście (1).JPG (95.43 KiB) Przejrzano 34855 razy
-
- PodejÂście.JPG (104.29 KiB) Przejrzano 34855 razy
Pozdrawiam Waldek z Danii
Ponieważ strop podczas wybuchu został podniesiony z jednej strony o ponad pół metra. Tak musi zostać gdyż wiadomo nikt tyle ton nie jest w stanie ruszyć.
Tak że zostanie tak jak jest, jedynie uszczelniamy strop poprzez sprzątnięcie najpierw ziemi potem zabetonowanie dziur. Względne wyrównanie oraz zasmołowanie co pokazują fotki.
Tak że zostanie tak jak jest, jedynie uszczelniamy strop poprzez sprzątnięcie najpierw ziemi potem zabetonowanie dziur. Względne wyrównanie oraz zasmołowanie co pokazują fotki.
- Załączniki
-
- Uszczelnianie (4).JPG (98.42 KiB) Przejrzano 34852 razy
-
- Uszczelnianie (3).JPG (96.62 KiB) Przejrzano 34852 razy
-
- Uszczelnianie (2).JPG (61.91 KiB) Przejrzano 34852 razy
-
- Uszczelnianie (1).JPG (70.69 KiB) Przejrzano 34852 razy
Pozdrawiam Waldek z Danii
Proszę oto one.
- Załączniki
-
- Otynkowanie dzwonu (4).jpg (48.36 KiB) Przejrzano 34839 razy
-
- Otynkowanie dzwonu (3).JPG (75.69 KiB) Przejrzano 34839 razy
-
- Otynkowanie dzwonu (2).JPG (56.25 KiB) Przejrzano 34839 razy
-
- Otynkowanie dzwonu (1).JPG (101.04 KiB) Przejrzano 34839 razy
-
- Otynkowanie dzwonu.JPG (108.06 KiB) Przejrzano 34839 razy
Pozdrawiam Waldek z Danii