Noc Muzeów 2013

Shiman
Ekspert
Posty: 3332
Rejestracja: 2008-12-30, 20:05
Lokalizacja: KR

Post autor: Shiman »

kiler pisze:drugi
Jak jest drugi to się zgłaszam - mogę służyć jako donosiciel amunicji i się zdegraduję na zwykłego fligera. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
kiler
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 2009-02-25, 17:14
Lokalizacja: GRH Siedemnasty

Post autor: kiler »

Shiman pisze:i się zdegraduję na zwykłego fligera. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kanoniera raczej :-P
Pozdrawiam

Przemek "kiler"
krakał
Redaktor
Posty: 652
Rejestracja: 2009-03-18, 10:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krakał »

Nie zapominaj, że Shiman jest z Luftwaffe :-D, a flakarze to przecie też Luftwaffe. To i będzie Flieger, jak się zdegraduje :mrgreen:
TANI KALENDARZOWY KICZ FOTOGRAFICZNY
Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Darula »

krakał pisze:Nie zapominaj, że Shiman jest z Luftwaffe :-D
Teraz jest kufajkowiec kolekcjonujący zegarki i rowery :mrgreen:
Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/
krakał
Redaktor
Posty: 652
Rejestracja: 2009-03-18, 10:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krakał »

Papał w plen, a patom w krasnuju armiju?
TANI KALENDARZOWY KICZ FOTOGRAFICZNY
TomekM
Ekspert
Posty: 3166
Rejestracja: 2011-04-19, 07:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: TomekM »

toczno
Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Darula »

8-) :-P
Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/
Awatar użytkownika
kiler
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 2009-02-25, 17:14
Lokalizacja: GRH Siedemnasty

Post autor: kiler »

krakał pisze:Nie zapominaj, że Shiman jest z Luftwaffe :-D, a flakarze to przecie też Luftwaffe. To i będzie Flieger, jak się zdegraduje :mrgreen:
Nie zapominam - artylerzyści Flak nosili stopień Kanonier. Analogicznie w pułkach grenadierów pancernych dywizji a potem korpusu Hermann Goering (też formalnie Luftwaffe) żołnierze nosili stopnie Grenadiere, a w dywizjach polowych Luftwaffe - Jager. Fliegerzy byli tylko w jednostkach lotniczych. ;-)
Pozdrawiam

Przemek "kiler"
Awatar użytkownika
kiler
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 2009-02-25, 17:14
Lokalizacja: GRH Siedemnasty

Post autor: kiler »

Pozdrawiam

Przemek "kiler"
krakał
Redaktor
Posty: 652
Rejestracja: 2009-03-18, 10:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krakał »

:oops:
TANI KALENDARZOWY KICZ FOTOGRAFICZNY
Awatar użytkownika
kiler
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 2009-02-25, 17:14
Lokalizacja: GRH Siedemnasty

Post autor: kiler »

Spoko, dla mnie też to było niespodzianką, ale jeszcze większa to Wachtmeister w artylerii plot. i chyba w HG jeśli mnie pamięć nie myli (ale może chodziło o Flak Regiment HG).
Pozdrawiam

Przemek "kiler"
krakał
Redaktor
Posty: 652
Rejestracja: 2009-03-18, 10:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krakał »

No, jak było? Pochwalcież się!
TANI KALENDARZOWY KICZ FOTOGRAFICZNY
FS
Początkujący
Posty: 70
Rejestracja: 2009-04-28, 10:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: FS »

A jak

"...unikatowe fotografie Twierdzy Kraków, wykonane podczas I wojny światowej"?

FS
krakał
Redaktor
Posty: 652
Rejestracja: 2009-03-18, 10:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krakał »

A nie byłeś? To zależy, co kto widział. Otóż, krąży sobie po Krakowie, niczym marksowe widmo po Europie, taki zbiór zdjęć z TK, wykonany IMHO przez oficjalnego wojskowego dokumentalistę. Są w nim zdjęcia i "naziemne", i lotnicze. Są zdjęcia niektórych fortów - ja znam np. jedno z Baryczy (kadr przedstawiający wejście do tradytora i wał szyjowy fortu, z zatkniętym sztandarem; kilka z Węgrzc (pozycja piechoty, wieże pancerne w ujęciu z dwóch stron, kaponiera podwójna widziana ze stoku wału), kilka ciekawych kadrów z rdzenia - bateria polowa obok NS 19, NS 13 widziany od tyłu, wnętrza schronów w NS 12 i 22, NS 29 widziany od południowego zachodu, patrząc wzdłuż koryta Wilgi, widoki z Podchruścia w kierunku na Pasternik i w kierunku na Tonie, arcyksiążę Franciszek Salwator i Karl Kuk z grupą oficerów w kawernie Kosocice, słynne rodzynkowe (bo jedyne...) zdjęcie Wandahugla ze schronem na szczycie, pojedyncze zdjęcia schronów amunicyjnych Bielany i Wolski Las, publikowanych w ATK poświęconych schronom itd, itd. I to wszystko w piątek było. Część z nich była już publikowana, np. te ze schronami czy te z Węgrzc. A poza tym parę rzeczy dotąd mi nieznanych, acz niewątpliwie z tego samego zbioru - kilkanaście zdjęć okrętów flotylli wiślanej wykonanych pod Wawelem, około 10 zdjęć Wawelu (różne ujęcia wzgórza zamkowego od północnego zachodu, zachodu i południowego zachodu, poza tym zdjęcia z dziedzińca arkadowego), około 10 zdjęć z ogłoszenia aktu 5 listopada w Krakowie, jedno zdjęcie z wizyty Piłsudskiego w Krakowie wykonane 5 czy 6 listopada 1916. W sumie, jak oceniam, około 80 zdjęć, częścią mnie nieznanych, ale wszystkie ciekawe. Były to współczesne odbitki, ale wykonane ponoć bezpośrednio z oryginałów; jakość była rzeczywiście lepsza od tego, co znałem dotychczas. No cóż, mej wiedzy o TK bardzo naprzód to nie posunęło, ale zawszeć miło popatrzeć, zwłaszcza na te z aktu 5 listopada. Na koniec uwaga: w gablocie zmieściła się może połowa tego, co zostało udostępnione i co - zanim trafiło do gablot - przeszło przez moje ręce (miałem możliwość przeglądania wszystkich, bowiem zdjęcia były rozkładane w gablocie późno, już w trakcie trwania Nocy Muzeów, około godz. 19.30 - 20.00, a nie 17.30 jak napisano w programie. I nie zmieściły się w niej wszystkie.).
TANI KALENDARZOWY KICZ FOTOGRAFICZNY
krakał
Redaktor
Posty: 652
Rejestracja: 2009-03-18, 10:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krakał »

Zapomniałem byłem dopisać, że znasz te zdjęcia na pewno, przynajmniej część - pytanie tylko, jak dużą. Pytanie wynika z tego, że ja znam zdjęcia z tego zbioru, których w piątek nie było....
TANI KALENDARZOWY KICZ FOTOGRAFICZNY
Zablokowany