Pomocy Hilfe Help - Obiektyw

Czyli co ślina na język przyniesie... ale bez przesady
maciekt
Aktywny użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: 2013-11-16, 15:58
Lokalizacja: Kraków

Pomocy Hilfe Help - Obiektyw

Post autor: maciekt »

Czołem Wszystkim

Panowie i Panie

Mam mega problem. Kupiłem sobie kiedyś taki obiektyw i nie chodzi tu o chwalenie się nim bo oprócz mega powiększenia nic takiego nie ma. Spieprzyłem go i nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Oryginalnie nie ma on żadnego standardowego uchwytu do lustrzanki tylko na tuleję nakręca się pierścienie redukcyjne i dopiero wtedy montuje się go do Body. Kuźwa chyba pierścień się zapiekł bo kiedy chciałem go odkręcić to skurczybyk został na miejscu a tuleja zaczęła się kręcić razem z nim. Nie mam pomysłu jak go zdjąć i co zrobić aby tuleja znów była stała. Może macie jakiś pomysł , albo machera od obiektywów co mógłby mi pomóc ?? Strzałką zaznaczyłem pierścień który się kręci razem z całą resztą w górę :roll: Jest to o tyle nie fajne że kręci się w jedną i drugą stronę w nieskończoność :roll:
Załączniki
1.jpg
1.jpg (55.71 KiB) Przejrzano 4738 razy
2.jpg
2.jpg (79.06 KiB) Przejrzano 4738 razy
Maciek
TomekM
Ekspert
Posty: 3166
Rejestracja: 2011-04-19, 07:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: TomekM »

WD-40, odrdzewiacz i młotkiem go :mrgreen:
a tak na poważnie to raczej specjalista...
Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Darula »

Obiektyw jak obiektyw, ale biureczko fajne, kubek i atlas... :-P

Czeka Cie wizyta w serwisie. Dobry spec był na ul. Czapskich, ale przeniósł sie na ul. Bronowicką. Niestety nie pamiętam numeru. Może się okazać, że to śmierć obiektywu, albo jeden sprawny ruch fachowca i po sprawie.

Tak z ciekawości co to za sprzęt?
Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/
maciekt
Aktywny użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: 2013-11-16, 15:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: maciekt »

Szukam odpowiedzi na Twojego szpeja :) Kuźwa nigdzie nie ma .... Obiektyw Falcon MZ 5000 f=650-1300 1:8-16 . Dorwałem go bo kiedyś bawiłem się w nocną fotografię. Trochę kicha bo nie ma ani auto focusa ani stabilizacji. Zdjęcia robiłem czasówką.

Obiektyw żyje i robi zdjęcia tylko że wkurza mnie to że po podpięciu body obraca się i że nie mam możliwości podpięcia go teraz do Nikona. Pierścionek został z Canona :-/
Maciek
maciekt
Aktywny użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: 2013-11-16, 15:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: maciekt »

Z resztą wiesz Darku nie mogłem ubrać biureczka i atlasu w czapkę w ciapki i chciałem pokazać że nie mam głowy w piasku :lol: :lol:
Maciek
Awatar użytkownika
Grzesław
Redaktor
Posty: 783
Rejestracja: 2008-12-31, 09:50
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Grzesław »

Zawieź go na ul Czapskich. Tam jest dość solidny serwis foto więc nie powinno im to sprawić problemu.
Grzesław DeZoo
maciekt
Aktywny użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: 2013-11-16, 15:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: maciekt »

A jest ten serwis tam ? Darek pisał że na Bronowicką gdzieś się przeniósł ....
Maciek
Awatar użytkownika
Grzesław
Redaktor
Posty: 783
Rejestracja: 2008-12-31, 09:50
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Grzesław »

Hmmm ostatnio byłem tam rok temu, więc nie wiem co sie z nimi teraz dzieje. Ale skoro Darula tak napisał to zapewne zmienili lokalizację. Niemniej warto z problemem iść do wyspecjalizowanego zakładu niż próbować samemu w domu.
Grzesław DeZoo
maciekt
Aktywny użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: 2013-11-16, 15:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: maciekt »

oki dzięki

Pozdrawiam
Maciek
Zablokowany