Huzele Weremień,Zasław

Czyli wszystkie tematy nie związane z MSMH "Rawelin"
Hubertus1656
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 2009-01-07, 12:15
Lokalizacja: Karczew

Huzele Weremień,Zasław

Post autor: Hubertus1656 »

Witam. Przy okazji weekendu w Bieszczadach wybieram się z małżonką na krótka wizyte Pozycji Galicyjskiej.

Czy ktoś zna dokładniejsze namiary na schrony w Weremieniu i Huzelach?

Na stronie: http://przewodnik-bieszczady.pl/content ... otowa.html

Pojawiła się ciekawa informacja o schronach w Zagórzu:
Poruszając się Szlakiem Nadsańskich Umocnień LINIA MOŁOTOWA mamy możliwość odwiedzenia Rejonu Granicznego „Galicja” wybudowanego przez Niemców. Schrony spotykamy we wsi Huzele, Weremień, w dzielnicy Zagórza- Zasławiu oraz pod dziedzińcem sanockiego zamku.
Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Darula »

Info z "Linia Mołotowa- przewodnik po rowerowym szlaku nadsańskich umocnień":
- Weremeń. Nad byłym kółkiem rolniczym, na wzgórzu, nieopodal nowego osrodka wypoczynkowego - regelbau 512 - wysadzony, elementy obiektu takze w potoku 20m ponizej.
- Huzele. Nad składem złomu ok.30m - regelbau 512- wysadzony, zachowane malowanie kamo.
- Zagórz/Zasław. schron kolejowy przy moście nad Osławą, okrągły, miejsce po kopule, wysokośc bez kopuły 2,5m, dwukondygnacyjny...

Opisy straszne :mrgreen: Wiecej nie cytuje bo sie tego czytac nie da :mrgreen:
Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/
Hubertus1656
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 2009-01-07, 12:15
Lokalizacja: Karczew

Post autor: Hubertus1656 »

Na szczęście dzięki pomocy Aufa, znalazłem trzy 514tki w Weremieniu,Huzelach i Wierzbnej,ponowiłem tez wyprawę do kolejnej w Gościeradowie :) Niestety wygląd zamku w Sanoku po "rewitalizacji" oraz 5 minut do zamkniecia zniechęciły mnie do zapytania ekipy zamkowej o dostępność dwóch wzmocnionych "Heńków" w skarpie zamkowej :)
Awatar użytkownika
lipton
Ekspert
Posty: 2572
Rejestracja: 2008-12-29, 16:17
Lokalizacja: Nova Sandecz

Post autor: lipton »

Ja w czasie "rewitalizacji" nie byłem w Sanoku, ale przedtem wlazłem do schronu przez strzelnicę, nie pytając nikogo o zgodę, w czasie normalnego zwiedzania. Teraz schron jest podobno dostępny z wnętrza tego dobudowanego budynku
Polka na erkaem i granaty... Orkiestra tusz!
Zablokowany