Witam Was Wszystkich!

Jeżeli chcesz się przyłaczyć, szukasz czegoś. PYTAJ...
wiślanin
Posty: 4
Rejestracja: 2010-11-25, 10:47
Lokalizacja: Kraków

Witam Was Wszystkich!

Post autor: wiślanin »

Jestem mieszkańcem Krakowa,miłośnikiem historii i członkiem jednego ze stowarzyszeń poszukiwaczy którzy z detektorami spędzają dni i miesiące zamiast siedzieć w domu z rodzinami:)

więc pewnie mamy wiele wspólnego:)

mam na imię Michał i chciałbym po pierwsze się przywitać!

WItam..

Mam pytanie, pewnie dla znawców tematów śmieszne, ale dla mnie intrygujące.

obecnie od kilu lat mieszkam w Wieliczce.Jadąc z Krakowa przed Wieliczką, ale za obwodnicą jest po prawej stronie zadrzewiona góra która zwie się Lasem Krzyszkowickim.
Jest to niedaleko od fortów rajsko. ALe prze nigdzie nie znalazłem na mapach informacji czy tam coś było.a jeśli tak, to jak wyglądało i do czego służyło,...

są okopy, monety austro-węgierskie, ruskie, czasem prusak wskoczy..

są ślady bytności człowieka..

po drugiej zaś stronie drogi na Wieliczkę jest pomnik na wzgórzu Kaim o którym już o wiele więcej wiadomo, skąd, dlaczego i po co się tam znalazł.
i moje pytanie jest takie...

Czy w Krzyszkowickim lesie było coś konkretnego czy tylko ze względu na obecność niedalekiego wzgórza Kaim i toczących się tam walk również w krzyszkowickim lesie pozostały ślady po żołnierzach..


okopy są zniwelowane przez czas, niewiele można z nich odczytać..

generalnie zbieram monety, wiem że przez ten las przechodził stary trakt. ale ze względu na moje niedalekie zamieszkanie od tego miejsca chciałbym coś więcej o nim wiedzieć.
Jeśli któryś z kolegów mógłby mi pomóc, rzucić link, lub cokolwiek innego byłbym wdzięczny.
wiślanin
Posty: 4
Rejestracja: 2010-11-25, 10:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiślanin »

ponawiam pytanie...

poszukuję osoby do wspólnych wypadów zarówno w najbliższe okolice Krakowa jak też na wyprawy po całej Polsce.

cel jest jeden- monety, guziki, i inne drobiazgi.

pozdrawiam,M.
Shiman
Ekspert
Posty: 3332
Rejestracja: 2008-12-30, 20:05
Lokalizacja: KR

Post autor: Shiman »

W świetle obowiązującej litery prawa bez zgody Konserwatora Zabytków, to co proponujesz jest nielegalne i źle się kończą takie historie, nawet jeśli tylko monetki Ci w głowie.

Pozdrawiam
wiślanin
Posty: 4
Rejestracja: 2010-11-25, 10:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiślanin »

nie wiem do czego zmierza Twoja wypowiedź, bo na pewno nie jest odpowiedzią na mój post.

Cieszę się że Ty nie chodzisz z wykrywaczem i nie łamiesz prawa..

pozdrawiam kopaczy..
Shiman
Ekspert
Posty: 3332
Rejestracja: 2008-12-30, 20:05
Lokalizacja: KR

Post autor: Shiman »

wiślanin pisze:poszukuję osoby do wspólnych wypadów zarówno w najbliższe okolice Krakowa jak też na wyprawy po całej Polsce.
Kopać można ale po spełnieniu pewnych warunków - m.in. z zawodowego punktu widzenia nie popieram takich działań poza literą prawa bo przynoszą więcej szkody niż pożytku. Nasze Stowarzysznie nie jest grupką skrzykniętych przypadkowo osób tylko organizacją zarejestrowaną i podlegającą w związku z tym pod polskie prawo. Jakie to prawo jest takie jest ale nie zwalnia to z jego respektowania. Jak dla mnie temat zamknięty.
wiślanin
Posty: 4
Rejestracja: 2010-11-25, 10:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiślanin »

A czy ja cokolwiek napisałem o kopaniu ?

Gdzie w ogóle odczytałeś w moim poście że chodzę tam z wykrywaczem?

lub że chcę tam zacząć kopać?

Czy ja coś takiego napisałem?

Często jest tak na różnych forach że pomimo tego iż ktoś nie ma nic do powiedzenia w danym temacie to wypowiada się w nim..

Rozumiem że tu było podobnie..

Również działam w stowarzyszeniu i wiem na czym polega polskie prawo dotyczące poszukiwań z wykrywaczami. Na czym polegają legalne akcje i jak się je organizuje..

Szukam tylko kogoś z Krakowa kto ma wiedzę o monetach i poszukiwaniach.

A czy będę miał zgodę właściciela terenu albo czy uzyskam pozwolenie od konserwatora zabytków to już jest inna sprawa..

I nie wiedząc o tym jak organizuje swoje wyjazdy i pisząc że robię to nielegalnie narażasz się na śmieszność.

Życzę nowych fortów, bunkrów i innych fajnych wykopalisk którymi się interesujecie. Czasem tylko sugeruję większą otwartość na obcych..
I nie ocenianie z góry i wymądrzanie się na forum..

Pozdrawiam, Michał.
gg 35913317
Shiman
Ekspert
Posty: 3332
Rejestracja: 2008-12-30, 20:05
Lokalizacja: KR

Post autor: Shiman »

Ja jestem bardzo otwarty na obcych Michale ale czytając na wstępie o propozyjcjach wyprawy w okolice Krakowa w celu u jakim są dla Ciebie m.in. monetki plus wypowiedz w stylu
wiślanin pisze:są okopy, monety austro-węgierskie, ruskie, czasem prusak wskoczy..
karze mi na to zareagować jednoznacznie bo i jednoznaczne mam z takimi wypowiedziami skojarzenia. I nie ma tu znaczenie wymądrzanie się i etc. - złe doświadczenie zawodowe, chociaż wykrywacza też używam.

Zacząłeś jak dla mnie w złym stylu. Wystarczyło napisać: Działam w takim i takim stowarzyszeniu, interesujemy się tym i tym... może coś wspólnego zrobimy.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ