Znaleziono 522 wyniki

autor: TomekM
2016-08-23, 08:51
Forum: Ogłoszenia i informacje
Temat: Zakończenie migracji.
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 22066

Re: Zakończenie migracji.

Paweł wielkie brawa za kawał jak zwykle nikomu niepotrzebnej roboty ;-) teraz trzeba się przyzwyczaić do nowego wyglądu :-)
autor: TomekM
2016-03-05, 21:26
Forum: Historia, tajemnice, ciekawostki...
Temat: Jerzmanowice - ciężka radiolatarnia Luftwaffe
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 258915

Ja trafiłem jedynie na zdjęcie cienia rzucanego przez tą wieżę ;-) . Zdjęcie z 27 grudnia 1944 roku o godz. 11.45. A o samej wieży to pewnie więcej mógłby napisać Covox.
autor: TomekM
2015-09-30, 19:29
Forum: Forum "Rawelin"
Temat: Stanowisko Dowodzenia w schronie pod Centrum Administracyjny
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 20660

Mamy wolne terminy na zwiedzanie schronu na najbliższy weekend. Bilet w cenie 15 zł/osoby do zakupienia u przewodnika. Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc!
Sobota (03.10) godzina 19:
http://schronhtss19.evenea.pl/
Niedziela (04.10) godzina 18:
http://schronhtsn18.evenea.pl/
autor: TomekM
2015-09-10, 18:39
Forum: Cmentarze, mogiły, pomniki
Temat: Łapanów - odwrócenie symboliki pomnika
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 83592

Grzegorz czyli dyskutujący z Wami Kernwerk75 ;-)
autor: TomekM
2015-09-04, 06:29
Forum: Luźne gadki
Temat: 5-09-2015 Radiostacja Gliwice - Prowokacja
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 20171

tego mi brakowało od baaaardzo dawna. Ktoś wreszcie zaproponował jakiś wyjazd!
Z Białowieży mam trochę daleko więc się nie wybiorę ;-) ale życzę udanej wyprawy!
autor: TomekM
2015-08-27, 21:25
Forum: Luźne gadki
Temat: Wypady terenowe
Odpowiedzi: 225
Odsłony: 314112

No chyba że pusty, bo skrzynie z zawartością zabezpieczyliśmy :-P
autor: TomekM
2015-08-20, 21:40
Forum: Luźne gadki
Temat: Wypady terenowe
Odpowiedzi: 225
Odsłony: 314112

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
autor: TomekM
2015-08-20, 08:57
Forum: Luźne gadki
Temat: Wypady terenowe
Odpowiedzi: 225
Odsłony: 314112

Będę się starał ustawić spotkanie na 14-15. Mógłbym wtedy po drodze zabrać cię z pracy i skoczylibyśmy na Śląsk. Dzisiaj mają mi oddzwonić czy będą mieli czas.
autor: TomekM
2015-08-18, 21:30
Forum: Luźne gadki
Temat: Wypady terenowe
Odpowiedzi: 225
Odsłony: 314112

Czy ktoś ma czas i ochotę wybrać się w sobotę na Śląsk zabrać PRL-owskie fanty od ProFortalicium i przy okazji zobaczyć jakiś beton?
autor: TomekM
2015-08-10, 11:29
Forum: Luźne gadki
Temat: Kręcimy film ;-)
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 42282

no proszę pierwszy wpis..... :-D Dofinansowania nie dostaliśmy, ale ekipa jest mimo to chętna do kręcenia filmu. Musimy się tylko uporać z innymi ważniejszymi tematami i będzie można do tematu wrócić.
autor: TomekM
2015-08-09, 13:17
Forum: Dzieje Krakowa do 1945 roku
Temat: Ślady ostrzału
Odpowiedzi: 83
Odsłony: 202455

Zwrócił się do mnie pan, który jest przedstawicielem firmy remontującej kamienicę przy ulicy Krzywej, która nosi bardzo widoczne ślady ostrzału (są gdzieś tutaj zdjęcia). Chcą je zachować podczas remontu, ale chcieli by poznać ich historię (myślą coś o tablicy). Ktoś coś wie na temat tego ostrzału -...
autor: TomekM
2015-08-01, 07:32
Forum: Forum ogólne
Temat: Łącznica Polowa ŁP-10
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 56082

Ale jak ma dzwonić skoro instrukcja jasno i wyraźnie mówi, że: obwód to induktor telefonu abonenta i cewka klapki zgłoszeniowo-rozłaczeniowej, czyli przy ustawieniu łącznicy w stanie oczekiwania (bez wciśniętego przycisku Po) - nie ma fizycznej możliwości przepływu prądu z telefonu abonenta do telef...
autor: TomekM
2015-07-30, 19:49
Forum: Forum ogólne
Temat: Łącznica Polowa ŁP-10
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 56082

nie ja tylko instrukcja :-P
autor: TomekM
2015-07-30, 14:06
Forum: Forum ogólne
Temat: Łącznica Polowa ŁP-10
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 56082

Żeby dzwoniło, musi być dzwonek tak jak pisał Paweł:
autor: TomekM
2015-07-29, 16:28
Forum: Forum ogólne
Temat: Łącznica Polowa ŁP-10
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 56082

W jednej z centralek instrukcja na 100% jest, jak tylko będę w muzeum to ją wygrzebię.