Spotkanie z historią - Piknik Forteczny

Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9028
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Spotkanie z historią - Piknik Forteczny

Post autor: Darula » 2014-10-03, 17:08

Spotkanie z historią – Piknik Forteczny – Rudawa 2014.
W sobotę, 11 października 2014 roku Małopolskie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Rawelin” zaprasza na kolejne spotkanie z niemieckimi fortyfikacjami z okresu II wojny światowej, położonymi na terenie Gminy Zabierzów. Impreza adresowana jest do młodzieży i dorosłych z terenu gminy oraz wszystkich osób niezależnie od miejsca zamieszkania, które chcą atrakcyjnie spędzić sobotni dzień i spotkać się ze śladami lokalnej historii.
Piknik Forteczny będzie imprezą podsumowującą i zamykającą cykl „Spotkań z historią”. Odbędzie się przy niemieckim schronie Regelbau 668 ul. Dunajewskiego w Rudawie (15 km od Krakowa), w godzinach 10 – 16.
W programie Pikniku Fortecznego min.: zwiedzanie schronu Regelbau 668 ze stanowiskiem ogniowym z odtworzonym wyposażeniem i uzbrojeniem, wystawy militariów, fotografii i dokumentów z okresu II wojny światowej oraz dioram niemieckich umocnień polowych. W obiekcie znajduje się wiele unikatowych elementów wyposażenia pozyskanych przez członków Stowarzyszenia, których już niewiele zachowało się na terenie Polski. Zwiedzający będą mogli osobiście przekonać się jak wyglądało życie załogi schronu w warunkach bojowych, sprawdzić jak działa forteczny wentylator i telefon, czy wojskowe łóżko jest wygodne. Członkowie grup rekonstrukcji historycznej zaprezentują się w replikach mundurów min. polskich, rosyjskich, niemieckich, amerykańskich. Zaprezentują także wyposażenie i uzbrojenie z epoki i inne elementy codziennego wyposażenia żołnierza. Podczas pikniku będzie można nabyć w promocyjnej cenie książkę o architekturze militarnej i działaniach wojennych na terenie Gminy Zabierzów pt. „Fortyfikacje OKH Stellung b-1 w okolicach Rudawy”. Dla zwiedzających poza w/w atrakcjami i wnętrzem schronu zostaną przygotowane stoiska z materiałami informacyjnymi, promocyjnymi oraz pamiątkami. W czasie trwania imprezy kuchnia polowa będzie wydawać grochówę wojskową, a przy ognisko wszyscy będą mogli usmażyć kiełbasę, czy też napić się gorącej kawy lub herbaty.
Organizatorem Pikniku Fortecznego jest Małopolskie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Rawelin” z Krakowa, które od kilku lat opiekuje się schronami z okresu II wojny światowej w Rudawie. Zorganizowanie i przeprowadzenie cyklu „Spotkań z historią”, jak też imprezy podsumowującej projekt było możliwe dzięki wsparciu finansowemu z budżetu Gminy Zabierzów i udziale sponsorów.

Serdecznie zapraszamy. MSMH Rawelin.
Załączniki
plakat.jpg
plakat.jpg (121.17 KiB) Przejrzano 4032 razy
Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/

Zablokowany