Strona 1 z 1

Ogłoszenie o rekrutacji do Rawelinu

: 2018-03-01, 21:03
autor: piszczu
Rekrutacja2018_mini.jpg
Rekrutacja2018_mini.jpg (42.1 KiB) Przejrzano 915 razy
Jesteśmy Stowarzyszeniem, które zrzesza ludzi zajmujących się historią Krakowa i okolic głównie (ale nie tylko!) w kontekście trzech wojen: I i II wojny światowej oraz „zimnej wojny”.

Opiekujemy się fortyfikacjami z tych okresów: są to szczeliny przeciwlotnicze w parku Krakowskim, niemieckie schrony bierne w Rudawie oraz zimnowojenne w Nowej Hucie. Można też nas spotkać w fortach Twierdzy Kraków.

Szukamy ludzi, którzy są gotowi do eksploracji znanych i nieznanych obiektów. Jeśli chcesz poświęcić wolne popołudnie na studiowanie historii pasa umocnień B1 albo historii budowy schronów nowohuckich, aby potem móc przekazać swoją wiedzę podczas oprowadzania – to jesteś właściwą osobą i właśnie Ciebie szukamy.

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem mailowym: rawelin@rawelin.org – ale najbardziej cenimy sobie osobiste spotkania, tak więc do osób które się do nas zgłoszą prześlemy podstawowe informacje o warunkach członkostwa oraz proponowanym terminie spotkania.

Jeśli jesteś zainteresowany ocaleniem od zapomnienia historii naszego regionu, wkurza Cię bierność otoczenia – napisz, spotkaj się – RAWELIN czeka na Ciebie!