Tajemnica studni fortu skała

cacek
Posty: 9
Rejestracja: 2012-02-12, 00:52
Lokalizacja: krk

Tajemnica studni fortu skała

Post autor: cacek »

W zamierzeniu mam ochotę o coś zapytać no ale najpierw wypadało by się przywitać bo nowy tutaj jestem a więc WITAM wszystkich . a wracając do tematu który mnie męczy to studnia ta na zewnątrz fortu obok starych baraków lub dzisiejszej ROTUNDY z relacji mieszkańca który w dzieciństwie bawił się w forcie i okolicy twierdził że pod koniec lat 40- tych przyjechały dwa samochody wojskowe kierowcami byli umundurowani żołnierze i wsypali tam (do studni ) dwie wywrotki kamienia po czym odjechały :!: Fort skała znam ob dzieciństwa dostęp do niego mam nie ograniczony (prawie) swego czasu nawet wchodziłem do owej studni aby te info , zweryfikować studnia ceglana 80 %kuta w skale- 20% na dnie zasypana wapiennymi głazami więc historia autentyczna . czy ktoś coś z tutejszych znawców wie na ten temat . szukałem na innych forach i nic nie znalazłem . Mam jeszcze jedną tajemnice zagadke tego fortu ale muszę jeszcze dopytać tambylcuw .
Ostatnio zmieniony 2012-10-28, 11:09 przez cacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MHK
Aktywny użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-17, 11:21
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: MHK »

Cześć, ile metrów w pionie jest obecnie drożnych ?
cacek
Posty: 9
Rejestracja: 2012-02-12, 00:52
Lokalizacja: krk

Post autor: cacek »

nie mierzyłem jej schodząc na duł ,są tam orginalne klamry (haki ) ale ma kilkanaście metrów głębokości gdybym miał zgadywać to 8 --10 m do obecnego dna ale pomiędzy głazami widać co najmniej 1,5 --2 kolejne metry . parę lat temu był na niej zamontowany drewniany dekiel zabezpieczający ale zgnił a potem wpadały do niej liście i drobne zwierzęta . o ile się nie mylę to stan taki utrzymuje si e do dzisiaj .,
Awatar użytkownika
MHK
Aktywny użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-17, 11:21
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: MHK »

Ciekawe, a owa studnia jest wewnątrz ogrodzenia obserwatorium ?
cacek
Posty: 9
Rejestracja: 2012-02-12, 00:52
Lokalizacja: krk

Post autor: cacek »

oczywiście owa studnia znajduje się pomiędzy (Rotundą ) a (Starym budynkiem tam gdzie portiernia) na skraju lasu jest równa z gruntem nie ma nadbudowy w tamtym miejscu były budynki gospodarcze nie wiem czy orginalnę z czasów TK przetrwały tylko fundamęty starsi mieszkańcy twierdzą że pamiętają drewniane baraki stajnie podobno . Druga studnia jest wewnątrz fortu obecnie zabetonowana przez mego dziadka na polecenie dyrekcji OA UJ . mnie zastanawia jeszcze krata sę w niej znajdująca tak twierdzi dziadek on jest ostatnią osobą która widziała ową studnie muszę dopytać o szczegóły i głębokości .
ODPOWIEDZ