Aktywny WEEKEND NA ZWIERZYŃCU!

Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Aktywny WEEKEND NA ZWIERZYŃCU!

Post autor: Darula »

Znalazłem w sieci wiec wstawiam... :roll:

Kolejny aktywny WEEKEND NA ZWIERZYŃCU! Mariusz Bembenek i warsztaty musztardowe
Przed nami kolejny aktywny weekend na Zwierzyńcu. Kolejny spacer Z VIPEM PRZEZ... PRZEDMIEŚCIA, oraz pierwsze warsztaty związane z wystawą Gablenzowie. Wokół octu, musztardy i opery UTOPIENI W MUSZTARDZIE - a to wszystko 16-17 kwietnia 2011 r. w Domu Zwierzynieckim.

Gościem spaceru będzie pan Mariusz Bembenek, fotografik, członek stowarzyszenia Rawelin, oraz radny Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały. Zbieramy się o godz. 12.00 - mamy nadzieję, że będzie pogoda, dzięki temu rozpoczniemy tradycyjne podczas naszych plenerowych spacerów, wiosenne grillowanie w naszym ogrodzie muzealnym. Będzie okazja zwiedzić odrobinę Krowodrzy, oraz spory kawałek Prądnika Białego. To czego nie zobaczymy podczas spaceru, obejrzymy na fotografiach przygotowanych przez naszego gościa. Nie zabraknie także materiału fotograficznego z poniemieckich bunkrów, których mamy dość dużo w Krakowie. Spod Domu Zwierzynieckiego odjedziemy specjalnym transportem... To wszystko w sobotę 16 kwietnia br. od godziny 12.00.

Dzień później, 17 kwietnia br. od godz. 11.00 warsztaty musztardowe wokół wystawy poświęconej fabryce Gablenzów. Spróbujemy wspólnie z dzieciakami omówić i przygotować kampanię promocyjną fabryki octu i musztardy Gablenzów, oraz, co równie ciekawe sprobujemy przygotować musztardę wg receptur Gablenzów. Warto zaplanować z nami ten weekend z nami, z muzeum na Zwierzyńcu.

-----------------------------------------

Co to sa poniemieckie bunkry :roll: :?: :mrgreen: Pomijam bunkry..., ale chyba niemieckie :lol: Poniemców w Krakowie nie było ;-)
Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/
Awatar użytkownika
lipton
Ekspert
Posty: 2572
Rejestracja: 2008-12-29, 16:17
Lokalizacja: Nova Sandecz

Post autor: lipton »

Dareczku, po co ten komentarz underline? czy nie lepiej się po prostu wybrać?
Polka na erkaem i granaty... Orkiestra tusz!
Awatar użytkownika
Łukasz
Ekspert
Posty: 2526
Rejestracja: 2009-01-02, 16:00
Lokalizacja: Kressendorf

Post autor: Łukasz »

Oj tam Darek czepiasz się - ja słowa "poniemieckie" używam wtedy, kiedy mówię o czymś co należało do Niemców lub Niemcy pozostawili :lol:
Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Darula »

Wiem, wiem Łukasz, ale to dziwnie brzmi....
Jedziemy na porosyjskie schrony, a może zostaniemy w poaustiackiej Twierdzy, chociaż popruskie fortyfikacje też są fajne :mrgreen:
Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/
Jenny

Post autor: Jenny »

To jest właśnie impreza, o której pisaliśmy z Mariuszem przy okazji ustalania daty wejścia do schronu pod Alejami. Przygotowania do spaceru :-> idą pełną parą. Mam nadz., że się wybierzemy jakąś większą ekipą, bo naprawdę warto :-P Będzie można zobaczyć m.in. jedyne w tej części miasta słynne Maroodowe strzałeczki, wskazujące wejścia do schronów przeciwlotniczych. No i będą jeszcze inne atrakcje, ale nie chcę wchodzić VIP-owi w paradę i zdradzać za dużo szczegółów :-P
Shiman
Ekspert
Posty: 3332
Rejestracja: 2008-12-30, 20:05
Lokalizacja: KR

Post autor: Shiman »

Jenny pisze:Mam nadz., że się wybierzemy jakąś większą ekipą, bo naprawdę warto :-P
Sądząc po formie zapowiedzi o imprezie to gdyby nie wstawił tego Darula dowiedzielibyśmy się po... Ciekawe, że ów VIP ;-) czyniąc mi wyrzutu o LW sam tak bardzo angażuję się w propagowanie (po)niemieckich pozostałości, żeby nie powiedzieć faszystwowskich. :-/

Dziękuję , nie skorzystam z "zaproszenia".
Jenny

Post autor: Jenny »

Miałam wrzucić dziś, ale Darek mnie uprzedził. To jest impreza otwarta. A zaprasza MHK, jako organizator przedsięwzięcia. Mam wrażenie, że próbujesz znowu wywołać jakąś "kontrowersyjną dyskusję". A to chyba już w tym momencie ani czas, ani miejsce.
Shiman
Ekspert
Posty: 3332
Rejestracja: 2008-12-30, 20:05
Lokalizacja: KR

Post autor: Shiman »

Jenny pisze:że próbujesz znowu wywołać jakąś "kontrowersyjną dyskusję". A to chyba już w tym momencie ani czas, ani miejsce.
Dobre :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
marooda
Starszy redaktor
Posty: 1333
Rejestracja: 2008-12-26, 21:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marooda »

Serdecznie Wszystkich zapraszam! Tych co mnie lubią, a tych co nie lubią, tym bardziej! I, bardzo liczę na Waszą pomoc. :!:

Przybądźcie!

Pozdrawiam gorąco

Mariusz Bembenek vel marooda

PS
Jaki tam ze mnie VIP... :shock: Zresztą, w akcji MHK, VIP ma inną konotację - Very Interesting Person. A taką konotację, czyli jest VIPem ma każda/y z Was. :!:
http://mhk.pl/aktualnosci/wiadomosc/756
Jenny

Post autor: Jenny »

Dla przypomnienia - dla tych, co mają czas i chęci, by chadzać z Marudą po Krowodrzy i Prądniku :-P Spotykamy się jutro o godz.12 w Domu Zwierzynieckim, ul. Królowej Jadwigi 41. Dla mnie będzie to spacer odrobinę hardkorowy, bo wcześniej mam umówioną wizytę u dentysty :-/
Jak coś - przybywajcie :->
Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Darula »

Mnie dalej trzyma chorubsko i muszę to wyleżeć.
Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/
krakał
Redaktor
Posty: 652
Rejestracja: 2009-03-18, 10:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krakał »

Po Krowodrzy furda, ale po Prądniku moim ojczystym - o, to chętnie. Ino że nie jutro, pomyłujte, jutro muszę być na Toniach.
TANI KALENDARZOWY KICZ FOTOGRAFICZNY
Jenny

Post autor: Jenny »

Kto nie był ten... wiecie co :-P Spacer udany - relacya wkrótce :->
Zablokowany