Ciekawe spojrzenie na wojne - wrzesień 1939r.

Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Ciekawe spojrzenie na wojne - wrzesień 1939r.

Post autor: Darula »

Jestem w posiadaniu super książki. Ciekawie przedstawia wrzesień 1939r - tak ważny dla naszej historii.

Pamietacie filmy amerykańskie o F-16 pod Perl Harbor, albo inne... Akcja tej ksiązki jest właśnie w tym stylu 8-)

Podpułkownik Jerzy Grobicki, dowódca Pierwszego Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego, nawet w najczarniejszych snach nie przypuszczał, że wraz ze swoją elitarną jednostką zamiast w Afganistanie roku 2007, wyląduje pod Mokrą w dniu 1 września 1939 roku i z miejsca zostanie zaatakowany przez Wermacht.
Rozpoczyna się fascynująca gra wojenna. Garstka żołnierzy NATO, uzbrojona w śmiercionośny, futurystyczny sprzęt, zmaga się w krwawym boju z nieprzeliczoną potęgą hitlerowskich Niemiec.
Grobicki ma przy tym świadomość, że broniąc ojczyzny swoich dziadów, jednocześnie ingeruje w historię, czego skutków nie jest w stanie przewidzieć. W tym niesłychanym dziele sekundują mu barwni oficerowie i żołnierze, a także piękna pani kapitan Nancy Sanchez z US Army.(pisownia org ze strony książki)
Obrazek

Książka ma także swoją stronę internetową www.1939.com.pl

POLECAM!!!!!
Awatar użytkownika
Łukasz
Ekspert
Posty: 2526
Rejestracja: 2009-01-02, 16:00
Lokalizacja: Kressendorf

Post autor: Łukasz »

ooooo srogie :shock: :shock: :lol:

obowiązkowo przeczytać - nomen omen tak bardzo czekałem jak USS Nimitz (bo to chyba on wtedy był pod PH) zaatakuje pełną parą japońców... i co?? i wrócili...


a jeśli już o książkach mowa, to miałem okazję przeczytać jakiś czas temu "Żelazne trumny" o młodym oficerze Kriegsmarine i jego przygodach na u-boocie... mroziła krew w żylskach... niesamowite opisy, niesamowite przygody - autobiograficzna pozycja - i gdzieś ją posiałem... :-/
Ostatnio zmieniony 2009-01-08, 21:31 przez Łukasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Darula »

A w tej pozycji.............. Nasz twardy wali do niemieckiego transportera......... i po polu tylko szpeje i mapnik dowódcy został. Ufff przywalili, że miło....
Ale pierwszą ofiarą jest "współczesny" nasz żołnierz i Amerykanin ściety serią z MG-ty tego transportera.... aż sie czuje podmuch :shock:
Awatar użytkownika
Łukasz
Ekspert
Posty: 2526
Rejestracja: 2009-01-02, 16:00
Lokalizacja: Kressendorf

Post autor: Łukasz »

hahahahahaha

nie ma to jak "narodowy" humor polskiej fantastyki


PS. a działa to tak, że książkę już zamówiłem :mrgreen:
Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Darula »

Z ręka na sercu oświadczam, że nie mam z tą pozycją nic wspólnego, nawet kropki tam nie postawiłem 8-) :mrgreen:
Awatar użytkownika
Łukasz
Ekspert
Posty: 2526
Rejestracja: 2009-01-02, 16:00
Lokalizacja: Kressendorf

Post autor: Łukasz »

yhy
Awatar użytkownika
Łukasz
Ekspert
Posty: 2526
Rejestracja: 2009-01-02, 16:00
Lokalizacja: Kressendorf

Post autor: Łukasz »

hahaha dialogi mają rewelacyjne (szczególnie te po "angielsku")
Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Darula »

Czyli książka już doszła. Czekamy na recenzje po przeczytaniu.
Awatar użytkownika
Łukasz
Ekspert
Posty: 2526
Rejestracja: 2009-01-02, 16:00
Lokalizacja: Kressendorf

Post autor: Łukasz »

Książka skończona i ...... :?:


Pozycja bardzo ciekawa, wartka akcja, zbędny motyw miłosny, można się polać przy niektórych tekstach, ale jest też masa rzeczy wg mnie całkowicie niedopracowana...

Czytając, aż się czeka na opis "miny" żołnierza września `39 na widok "zap....jącego" nad polską kawalerią w pełni uzbrojonego Hinda, czy zdziwienie w oczach szkopów patrzących na salwy z polskich Krabów, na ich pozycje... :shock: :shock:

Ale pominąwszy fakt niedociągnięć o których wcześniej wiedziałem, a które nie stanowią sedna książki, przyznaję, że czytałem tą pozycję z zapartym tchem, łykając stronę za stroną i wielce się zdziwiłem, że tak szybko się skończyła.

Jeśli ktoś lubi dobre polskie fantasy bez względu na miejsce akcji czy realia, to książka jest jaknajbardziej godna uwagi...


P.S. Rozalka RULEZ
Awatar użytkownika
Łukasz
Ekspert
Posty: 2526
Rejestracja: 2009-01-02, 16:00
Lokalizacja: Kressendorf

Post autor: Łukasz »

Kontynuując zapomniany wątek powyższej książki, i mojej jakże wspaniałej recenzyji 8-)

autor omawianej pozycji przy...ebał po raz wtóry...

Obrazek

Czyli jak popsuć Powstanie Warszawskie i co "Tygrys" powie na kły "Twardego"
Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Darula »

Wracając to poprzedniej pozycji muszę przyznać, że akcja jak szybko sie zaczeła, tak szybko sie skończyła. Brakuje mi w tej ksiązce jeszcze conajmniej dwóch rozdziałów zamykających temat i wyjaśniajacych np. sprawe sprzętu - co z nim zrobili, że ingerencja w przeszłość nie ujawniła się w przyszłości... Epilog do du...y - czyli przegraliśmy wojnę :evil: . Myślałem, żę pętla się zamknie i akcja wróci do pu nku wyjścia bez ofiar i poległych 8-)

Mam nadzieje, że może kiedyś nakręcą film na podstawie tej ksiązki, bo można patos 39' roku pokazać w nowoczesny, może komediowy i holiłódzki ( :lol: ) sposób przystępny dla nowych pokoleń wychowanych na grach komputerowych. W filmie "Jak rozpętałem...." wojna nie była taka straszna, a wręcz absurdalna.


A po "44.com" już lecę do ksiegarni :mrgreen:
Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/
Awatar użytkownika
Łukasz
Ekspert
Posty: 2526
Rejestracja: 2009-01-02, 16:00
Lokalizacja: Kressendorf

Post autor: Łukasz »

Mnie też brakowało wielu wyjaśnień. Np całkowicie nie wiem o co chodzi w zakończeniu... kto wrócił tudzież gdzie poszedł i jak, kto został itp, itd.

A jeśli chodzi o "44.com" to kupię dopiero po obronie bo coś czuje, że miałbym pozamiatane :lol:
Awatar użytkownika
Łukasz
Ekspert
Posty: 2526
Rejestracja: 2009-01-02, 16:00
Lokalizacja: Kressendorf

Post autor: Łukasz »

Mam już www.1944.waw.pl i muszę powiedzieć że srogo się zaczęła.
krakał
Redaktor
Posty: 652
Rejestracja: 2009-03-18, 10:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krakał »

Było dawno temu takie opowiadanie w "Fantastyce" - Noteka 2015... Tylko tam do... dalaliśmy restytuującym u nas demokrację Amerykanom, a Niemcy byli naszymi przychylnie neutralnymi sąsiadami (jest scena, jak polski generał parodiuje piwny baryton niemieckiego kanclerza po tym, jak nasze samoloty naruszyły ich przestrzeń powietrzną - "ja, ja, zeby mi to bylo przedostatni rhaz...") :mrgreen:
TANI KALENDARZOWY KICZ FOTOGRAFICZNY
Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Darula »

Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/
ODPOWIEDZ