III Rajd "Śladami II wojny światowej"

Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 8980
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

III Rajd "Śladami II wojny światowej"

Postautor: Darula » 2015-09-25, 22:22

Małopolskie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Rawelin” zaprasza na wędrówkę po części zachowanych obiektów linii b-1. Wędrówkę w czasie, której będziemy mogli zobaczyć, poza schronami i zachowanymi pozostałościami niemieckich linii obronnych, również wspaniale krajobrazy i przyrodę Jury Krakowsko - Częstochowskiej. Rajd pieszy „Śladami II wojny światowej” odbędzie się 10 października 2015 roku. Impreza ma charakter rodzinny, jest bezpłatna i odbędzie się bez względu na pogodę. Zapraszamy młodzież i dorosłych z terenu gminy Zabierzów oraz wszystkie osoby niezależnie od miejsca zamieszkania, które chcą połączyć aktywny wypoczynek z poszerzaniem swojej wiedzy na temat ostatniej wojny. Rozpoczęcie rajdu zostało zaplanowana na pętli autobusowej Młynka o godz. 9.45. Trasa przebiegać będzie po drogach asfaltowych i gruntowych, a na zakończenie przewidzieliśmy wspólne ognisko z poczęstunkiem. Dodatkową atrakcją będzie pokaz zdobywania niemieckiego schronu typu Regelbau 668 przygotowany przez grupy rekonstrukcji historycznej

ORGANIZATOR:

Małopolskie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Rawelin”

PRZY WSPÓŁPRACY I POMOCY:
Gmina Zabierzów
Projekt Historyczny Marusia, GRH Ostheer, SRH 1 PSP AK

TERMIN i MIEJSCE:
10 października 2015 roku /sobota/. Młynka, Nielepice, Rudawa godz. 9.45 – 15.00 (Gmina Zabierzów - 15km od Krakowa).

CEL RAJDU:
Upamiętnienie 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Zwiedzanie miejsc związanych z II wojna światowa na terenie miejscowości: Młynka, Nielepice, Rudawa. Rozwój aktywnej turystyki pieszej w połączeniu z aspektami historyczno - poznawczymi. Wzbogacenie wiedzy o materialnych pozostałościach, architekturze militarnej, działaniach wojennych na terenie Gminy Zabierzów.

ORGANIZATORZY ZAPEWNIAJĄ
Grupowe zwiedzanie z przewodnikiem miejsc związanych z II wojną światową i fortyfikacji niemieckich na terenie Gminy Zabierzów. Znaczek pamiątkowy i poczęstunek dla uczestników Rajdu. Materiały informacyjne i promocyjne. Wspólne ognisko.

PROGRAM RAJDU

10 października 2015 roku /sobota/
Godz. 9.45 - Początek imprezy - pętla autobusowa MLYNKA (dojazd we własny zakresie, autobus mpk 238)
Godz. 10.00 - Wymarsz grupy na zaplanowana trasę wycieczki pieszej. Przemarsz trasa: Młynka, Nielepice, Rudawa - Werbownia.
Godz. 13.00 - inscenizacja historyczna - Regelbau 668 Ruda - Werbownia, zwiedzanie schronu, wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasy
Godz. 15.00-16.00 - zwiedzanie schronu Regelbau 668 w Rudawie ul.Dunajewskiego (dojazd we własnym zakresie)
Załączniki
zddoart.jpg
zddoart.jpg (128.24 KiB) Przejrzano 3057 razy
Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/

Wróć do „Recenzje, wystawy, wyprawy, ogłoszenia i zapowiedzi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość