Znaczenie bitwy ochotnickiej

TomekM
Ekspert
Posty: 3166
Rejestracja: 2011-04-19, 07:24
Lokalizacja: Kraków

Znaczenie bitwy ochotnickiej

Post autor: TomekM »

W najbliższą sobotę 25 X 2014 r., w ramach cyklu imprez edukacyjnych “Bohaterska Ochotnica”, odbędzie się sesja edukacyjna pt. “Znaczenie bitwy ochotnickiej” z udziałem dr. Dawida Golika, dr. Krzysztofa Wielgusa, dr. Piotra Sadowskiego oraz Tadeusza Morawy. Sesja rozpocznie się o godz. 16.30 w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Górnej i poza referatami poszczególnych gości w jej trakcie zaprezentowana zostanie po raz pierwszy monografia oddziału “Lamparta” autorstwa dr. Dawida Golika: Partyzanci “Lamparta”. Historia IV batalionu 1. pułku strzelców podhalańskich AK, Kraków 2014.
No żeby człowiek o takich imprezach musiał się z obcego FB dowiadywać..... Dawid mam nadzieję, że będzie można na tym spotkaniu nabyć monografię z dedykacją Autora?
elias
Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 2009-01-04, 20:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: elias »

Cześć :oops:
No cóż - czytam, że jedni szukają komór, inni pracują, więc się nie wychylałem ;-) i postanowiłem, że zaproszę krakowskich przyjaciół na spotkanie w Krakowie, które będzie miało miejsce w styczniu.
No ale... jeśli ktoś z Was miałby ochotę i wpadłby do Ochotnicy Górnej w najbliższą sobotę, to serdecznie zapraszam!!!

A oto program i kontekst spotkania:
5 października 2014 r. na terenie Tylmanowej zapoczątkowany został cykl imprez edukacyjno-historycznych „Bohaterska Ochotnica”, których głównym organizatorem jest Gmina Ochotnica Dolna. Celem spotkań jest przypomnienie doniosłej roli Ochotnicy w historii dwudziestowiecznego Podhala, począwszy od walk wojsk austriackich i rosyjskich w 1914 r., przez starcia Wojska Polskiego z oddziałami niemieckimi i słowackimi we wrześniu 1939 r., aż po okres działalności partyzanckiej w l. 1943–1945. W ramach tego cyklu, w sobotę 25 października 2014 r., będzie miała miejsce rekonstrukcja Bitwy Ochotnickiej z 1944 r. oraz sesja edukacyjna pt. „Znaczenie bitwy ochotnickiej” z udziałem dr. Krzysztofa Wielgusa, dr. Piotra Sadowskiego, Tadeusza Morawy oraz dr. Dawida Golika. Sesja ta rozpocznie się o godz. 16.30 w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Górnej i poza referatami poszczególnych gości w jej trakcie zaprezentowana zostanie po raz pierwszy książka Partyzanci „Lamparta”. Historia IV batalionu 1. pułku strzelców podhalańskich AK (IPN-Attyka, Kraków 2014, 602 s.).

Spis treści oraz informacje na temat książki
http://ipn.gov.pl/publikacje/ksiazki/pa ... anskich-ak

PROGRAM

25 października 2014 (sobota), Ochotnica Górna (Wiejski Ośrodek Kultury)

14.00 Przywitanie gości
14.10 Otwarcie wystawy poświęconej partyzantom
14.30 Rekonstrukcja historyczna Bitwy Ochotnickiej (ujście potoku Jamne)
16.00 Występy słowno-muzyczne dzieci i młodzieży szkolnej
16.30 Sesja edukacyjna „Znaczenie bitwy Ochotnickiej” z udziałem dr. Krzysztofa Wielgusa, dr. Piotra Sadowskiego, Tadeusza Morawy oraz dr. Dawida Golika połączona z prezentacją książki Partyzanci „Lamparta”. Historia IV batalionu 1. pułku strzelców podhalańskich AK
Imprezie towarzyszyć będzie degustacja potraw regionalnych oraz muzyka góralska.

Pozdrawiam,

Dawid
Załączniki
OkÂładka Partyzanci Lamparta.JPG
OkÂładka Partyzanci Lamparta.JPG (125.23 KiB) Przejrzano 9676 razy
Awatar użytkownika
detonator777
Aktywny użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 2011-05-27, 09:29
Lokalizacja: Lublin/Kraków

Post autor: detonator777 »

Jedziemy ? :-)
Karol Ł
elias
Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 2009-01-04, 20:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: elias »

No ja na pewno jadę ;-) A tak na serio - będzie jeszcze krakowska promocja książki, na Rajskiej, 21 stycznia 2015 r., więc jakby ktoś z Was się wahał, to zapraszam tam, gdzie bliżej i prościej.

Pozdrawiam,

Dawid
TomekM
Ekspert
Posty: 3166
Rejestracja: 2011-04-19, 07:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: TomekM »

Ja bym się bardzo chętnie wybrał, ale mnie tak wczoraj siekło w krzyżu, że dzisiaj ledwo się ruszam, więc jutro niestety nie planuję ruszać się z domu, ale o krakowskiej imprezie Dawid przypominaj.
Zablokowany