Zaproszenie na X Piknik Forteczny Dąbrowiecka Góra 8.06.2014

Hubertus1656
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 2009-01-07, 12:15
Lokalizacja: Karczew

Zaproszenie na X Piknik Forteczny Dąbrowiecka Góra 8.06.2014

Post autor: Hubertus1656 »

W Imieniu Koła terenowego Przedmościa Warszawa Stowarzyszenia Pro Fortalicium oraz Nadleśnictwa Celestynów
Mamy zaszczyt zaprosić na X Jubileuszowy Piknik Forteczny który odbędzie się 8 czerwca 2014 w Skansenie Fortecznym na Dąbrowieckiej Górze
Na zwiedzających czekamy od 10tej do 19tej,gwarantujemy liczne atrakcje:

Dioramy muzeów i grup rekonstrukcji historycznej w mundurach z epoki
Wystawę zabytkowych pojazdów z okresu II wojny światowej: Chevrolet Canada, , Dodge WC 51,GAZ67 Czapajew, armaty p-panc
Zis2 i Zis 3 oraz PAK36
Jedyny na Mazowszu wyremontowany schron bojowy z okresu II wojny światowej
Schron przeciwodłamkowy z roku 1915tego. Wykonany z oryginalnej I wojennej blachy falistej i osadzony na zrekonstruowanych
współcześnie elementach drewnianych ( *o ile starczy funduszy na transport)
System rowów strzeleckich i zapór przeciwpiechotnych
Ogródek saperski z zaporami przeciwczołgowymi i przeciwpiechotnymi które broniły dostępu do umocnień Przedmościa Warszawa
Pokazy statyczne i sprawnościowe współczesnego Wojska Polskiego i Żandarmerii Wojskowej z Mińska Mazowieckiego
Stoisko z literaturą historyczną
Kiermasz wyposażenia militarnego
Kuchnia polowa serwująca wojskową grochówkę
Gry i zabawy sprawnościowe dla najmłodszych

O godzinie 15.30
Inscenizacja szturmu na schron bojowy Regelbau wraz z otaczającymi je umocnieniami ziemnymi z udziałem pirotechniki oraz artylerii przeciwpancernej. Odtworzymy hipotetyczne starcie nacierającego zmotoryzowanego zwiadu sowieckiej 2 Armii Pancernej z niemiecką obsadą Pozycji Przedmoście Warszawa. Nawiązujemy do wydarzeń sprzed 70lat- gdy 29 lipca1944r oddziały rozpoznawcze i dwie brygady pancerne (ok. 90-100czołgów T34/85) sowieckiej 2 Armii Pancernej przełamały umocnienia niemieckiego Przedmościa Warszawa w okolicy Okołów i Pogorzeli wychodząc na bezpośrednie przedpola stolicy.
Godzina 19.00 Zakończenie imprezy

Obrazek
krakał
Redaktor
Posty: 652
Rejestracja: 2009-03-18, 10:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krakał »

Za daleko do was z Kraka, a szkoda, bo program się zapowiada atrakcyjny...
TANI KALENDARZOWY KICZ FOTOGRAFICZNY
Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Darula »

Krakał daleko to jest do Brukseli :-) Warszawa leży na rogatkach Krakowa, raptem 2,5 h pociągiem ;-)
Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/
Shiman
Ekspert
Posty: 3332
Rejestracja: 2008-12-30, 20:05
Lokalizacja: KR

Post autor: Shiman »

A z Warszawki to już spacerkiem blisko będzie :-P
krakał
Redaktor
Posty: 652
Rejestracja: 2009-03-18, 10:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krakał »

Tjaaaa... Raz byłem na Dąbrowieckiej, to wiem jak tam z dojazdem... Ceglanką przez las, w sześciu, szwagrową Skodą Felicją. Najlepszy był powrót, przez bajora :) Dobrze, że tam piaski i dno bajorek było piaszczyste. Ale nosiło mi autem "od sasa do lasa", mało nie obróciło. To są, Darulka, drogi w sam raz na twojego kaszkaja
TANI KALENDARZOWY KICZ FOTOGRAFICZNY
Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Darula »

Krakale juz nie mam kaszkaja :-(
Ale on przeszedł po tej drodze pod sam schron kilka lat temu. Było chyba po deszczu bo woda dochodziła ponad progi :-)
Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/
krakał
Redaktor
Posty: 652
Rejestracja: 2009-03-18, 10:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krakał »

O :shock: To czym teraz jeździsz?

Jak myśmy tam byli, było w miarę sucho, tzn. bajoro było głębokie tak do pół koła. Czyli progi się nurzały, no ale to były progi w Felicji :-D, a nie w kaszkaju :mrgreen: . Całe szczęście, że dno twarde piaszczyste, bo inaczej bym się nie przebił - bajoro było co prawda tylko jedno i przed samym asfaltem, już na skraju lasu, ale za to miało parędziesiąt metrów długości, tak ze 40, może lepiej. Poza tym jednym miejscem, cała droga z Dąbrowieckiej na Okoły fajna, osobówką się jechało dobrze. Ceglanka bardziej nieprzyjemna - rozryta franca, dziury jak fix. No i w jednym miejscu przejeżdża się mostek czy przepust na potoku, taki wąski i dziurawy cokolwiek. Ogólnie lubię takie trasy w terenie. Ale wolę trochę bliżej domu w razie jakby co. No i nie moje auto, to dodatkowy dreszczyk emocji ;-)
TANI KALENDARZOWY KICZ FOTOGRAFICZNY
TomekM
Ekspert
Posty: 3166
Rejestracja: 2011-04-19, 07:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: TomekM »

Miał porządną kaczkę to sprzedał i kupił BIAŁE, a do kompletu błoto w spray-u, żeby co jakiś czas popryskać opony, żeby sąsiedzi widzieli, że po terenie jeździ :mrgreen:
Awatar użytkownika
Łukasz
Ekspert
Posty: 2526
Rejestracja: 2009-01-02, 16:00
Lokalizacja: Kressendorf

Post autor: Łukasz »

haha i to pytanie przed każdym jeziorem na ceglance.... jakie to będzie głębokie i czy wyjedziemy?

Hubertus mówił, że jak się wjedzie do lasu to zaraz schron będzie widać... po 30 minutach "przepychanki", obecności schronu nie stwierdzono :)
Awatar użytkownika
Grzesław
Redaktor
Posty: 783
Rejestracja: 2008-12-31, 09:50
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Grzesław »

Byłem tam już dwa razy osobowym autem i nigdy nie miałem problemów z przejazdem. Oczywiście, droga jest szutrowa ale jak się jedzie rozważnie to nie ma najmniejszego problemu z dojazdem.
Grzesław DeZoo
Zablokowany