Plecaki tylko dla Pań

Awatar użytkownika
Grzesław
Redaktor
Posty: 783
Rejestracja: 2008-12-31, 09:50
Lokalizacja: Kraków

Plecaki tylko dla Pań

Post autor: Grzesław »

Witam.
w związku z powiększającym się gronem kobiet w naszych szeregach pozwoliłem sobie zapoczątkować ten temat gdyż jak powszechnie wiadomo, już dawno temu zaobserwowano kilka zasadniczych różnic w budowie anatomicznej kobiet i mężczyzn. :->
Zgodnie z tą regułą producenci plecaków bardzo poważnie podeszli do tego tematu co zaowocowało serią plecaków przeznaczonych wyłącznie dla naszej piękniejszej płci.

Większość produkowanych modeli ma takie same nazwy jak plecaki męskie z tą różnicą, że dodawane jest oznaczenie np: SL (Slim Line), SF (Slim Fit) itp.
Poza nazwą jest jeszcze wiele detali różniące plecaki przeznaczone dla kobiet i mężczyzn.
Przede wszystkim mają one mniejsze pojemności, posiadają węższe i krótsze ułożenie względem siebie pasów nośnych plecaka niż w przypadku modeli męskich. Zdecydowanie krótszy jest też system nośny. Męskie plecaki dla wielu kobiet są po prostu za wysokie i ich górna cześć często przeszkadza przy dynamicznym użytkowaniu (góra plecaka jest zbyt blisko głowy i obija się o nią) :cry: .
Inna budowa kobiecego pasa biodrowego wynikająca jest z różnic w położeniu miednicy i kości biodrowych kobiet. Ułożony jest on pod innym kontem (pochylony bardziej w górę) w przeciwieństwie do modeli męskich, dla polepszenia komfortu często jest również wypełniany bardziej delikatniejszymi materiałami przy styku z kośćmi biodrowymi odpowiadającymi za lepsze przyleganie pasa do bioder.
Pas powinien być również ruchomy, aby w trakcie marszu plecak mógł się odpowiednio dopasowywać do ruchów ciała i odpowiednio przenosić ciężary, bo jak wiadomo jest on bardzo ważną częścią naszego systemu nośnego i przenosi największe obciążenia na nasze ciało. Pasek piersiowy umieszczony jest wyżej tak, aby nie uciskał na biust. :->

Na naszym rynku krajowym dostępnych jest wiele modeli takich plecaków. Dostępność oczywiście ograniczona jest przeznaczeniem i zasobnością portfela, chociaż inwestycja w trochę droższy, markowy i specjalistyczny plecak na pewno podniesie komfort podróży i posłuży przez wiele lat.
Załączniki
DEUTER AIRCOMFORT FUTURA VARIO SYSTEM.jpg
DEUTER AIRCOMFORT FUTURA VARIO SYSTEM.jpg (80.37 KiB) Przejrzano 3755 razy
Marmot - Diva35.jpg
Marmot - Diva35.jpg (37.55 KiB) Przejrzano 3755 razy
Karrimor - Panther 55-65.jpg
Karrimor - Panther 55-65.jpg (50.2 KiB) Przejrzano 3755 razy
Deuter - Guide40 plus SL.jpg
Deuter - Guide40 plus SL.jpg (69.69 KiB) Przejrzano 3755 razy
Grzesław DeZoo
biber
Posty: 1
Rejestracja: 2014-12-03, 15:49
Lokalizacja: wawa

Post autor: biber »

Moja kobieta używa takiego DEUTER Damski Plecak ACT Lite i bardzo go sobie chwali.

Obrazek
Awatar użytkownika
szkieletek
Starszy redaktor
Posty: 1033
Rejestracja: 2014-10-15, 23:18
Lokalizacja: Eternia

Post autor: szkieletek »

Osobiście uważam, że z kobiecego punktu widzenia najbardziej ergonomiczne jest konsekwentne szanowanie swoich pleców, czyli wpakowanie rzeczy osobistych i prowiantu do plecaka mężczyzny.
Zdaję sobie sprawę z faktu, że takie poglądy nie są wśród facetów zbyt popularne.
;-)
"Wszystko, co dzisiaj było dla nas pamiątką, jutro może być zasypane pyłem zapomnienia. Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać."
Shiman
Ekspert
Posty: 3331
Rejestracja: 2008-12-30, 20:05
Lokalizacja: KR

Post autor: Shiman »

Z kobiecych plecaków i tak najpopularniejszym , najwygodniejszym i wszystkie naj naj jest torebka. A jak coś się nie mieści to wtedy ma własnego tragarza i wielbłąda w jednym :-P
kosowa
Posty: 1
Rejestracja: 2018-03-17, 21:42
Kontakt:

Re: Plecaki tylko dla Pań

Post autor: kosowa »

ja niedawno kupilam:
https://www.decathlon.pl/plecak-turysty ... 82982.html
i muszę przyznać ze jest super, już przetestowany na dłuższej wyprawie,
to jest mniejszy bo 20 litrowy, ale na jedno lub dwudniowe wyjście ideslny
ODPOWIEDZ