Pytanie do specjalistów

Awatar użytkownika
Łukasz
Ekspert
Posty: 2526
Rejestracja: 2009-01-02, 16:00
Lokalizacja: Kressendorf

Pytanie do specjalistów

Post autor: Łukasz »

Jakiś czas temu stałem się właścicielem aparatu kliszowego SEAGULL DF-300a
Z tego co do tej pory wyczytałem jest to chińska kopia Minolty (model jakiś tam ale nie w tym rzecz) - jedni mówią, że to dobry sprzęt inni, że nie czyli standard.

Razem z aparatem dostałem 3 obiektywy i tu zaczynają się schodki.

Mianowicie są to:

1. Sigma UC zoom 28-70mm, 1:3.5-4.5
2. Seagull MC zoom 70-210mm, 1:4-5.6
3. Soligor MC C/D 80-200mm, 1:4.5 - z dodatkowym oznaczeniem na obudowie Rokunar / A 55mm (średnica) (na bagnecie oznaczenie M/MD)

i na koniec...

Soligor C/D4 auto tele-converter 2x M/MD

Każdy z obiektywów to stary manual, z maksymalnym f na 22

Szału może nie ma (jak to się zwykło teraz mówić) ale nie wiem co oznaczają te hieroglify C, C/D, M/MD

Rozumiem, że MD to oznaczenie bagnetu pod obiektyw manualny (a przynajmniej do minolty). Znalazłem adapter na alledrogo MD/AF z potwierdzeniem ostrości jak i bez. Chciałbym sobie te stare, ciężkie jak jasna cholera szkła podczepić do mojego soniaka, tylko nie wiem czy wedle w/w oznaczeń aby na pewno są to szkła pod MD. Wyczytałem również że przy lustrzankach cyfrowych, jest możliwość podpinania z konwerterami takich obiektywów, ale głównie ludzie pisali o Nikonach i Canonach - zakładając, że aparat może zrobić zdjęcie bez założonego obiektywu. W Soniaku, jest taka możliwość w trybie M.

Zatem prosiłbym o pomoc. Czy to aby na pewno są MDki ?

Ad3. http://cybernetdenis.net/hexanon/80200-45.jpg
http://www.flickr.com/photos/cyberintegra/3183465597/

Nie ukrywam, że mój angielski nie jest na tyle dobry by się połapać w postach na flickr.com
Awatar użytkownika
marooda
Starszy redaktor
Posty: 1333
Rejestracja: 2008-12-26, 21:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marooda »

Awatar użytkownika
Łukasz
Ekspert
Posty: 2526
Rejestracja: 2009-01-02, 16:00
Lokalizacja: Kressendorf

Post autor: Łukasz »

A widzisz Maroodo - nie leń tylko źle szukałem bo sporo czasu spędziłem na grzebaniu i na tych stonkach nie byłem.

Cena za adapter MD/AF na allegro to 200 zł bez potwierdzenia ostrości - czyli do przeżycia, z potwierdzeniem - 300 zł...


DZIĘKI !!!!!!! :-D
Franz Aufmann
Nowy
Posty: 28
Rejestracja: 2009-01-17, 20:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Franz Aufmann »

Pytanie do specjalistów.

Chciałbym kupić sobie nowy aparat fotograficzny. Raczej skłaniam się do zakupu lustrzanki. przeznaczenie aparatu wszystkim chyba znane. Czy mógłbym prosić Kolegów o radę?



Auf... pozdrawia
krakał
Redaktor
Posty: 652
Rejestracja: 2009-03-18, 10:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krakał »

Użytkuję EOSa 400D i jestem zadowolony... ale to już nieprodukowany model. Polecam 550 albo 600...
TANI KALENDARZOWY KICZ FOTOGRAFICZNY
Awatar użytkownika
Łukasz
Ekspert
Posty: 2526
Rejestracja: 2009-01-02, 16:00
Lokalizacja: Kressendorf

Post autor: Łukasz »

Ja mam soniaka a200 i też jestem bardzo zadowolony. Wyższe modele są dziwne, chyba, że chcemy mieć pełną klatkę a to już wydatek większy. Jedyne co jest sporym minusem to oryginalne dodatki do Soniaków - lampy, gripy, obiektywy... Rzecz jasna są zamienniki, a dobrym wyborem w ramach obiektywów są minoltowskie szkła z autofocusem. Tanie i bardzo dobre.
Awatar użytkownika
GrzegorZ
Użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: 2008-12-26, 22:40
Lokalizacja: Kraków/Poznań

Post autor: GrzegorZ »

Jako użytkownik (chyba szczęśliwy) nielustrzanki (Fuji S6000 - nieprodukowany, ale opinie o niej całkiem niezłe) uważam, że podstawowym pytaniem jest to, czy zależy Ci na zmiennej optyce. Jeśli fotografowanie nie będzie Twoją pasją, to się nad tym mocno zastanów. Kompakt czy hybryda (oczywiście rozsądnie wybrany) zaspokoją pewnie z 95% potrzeb fotogafowania. Te pozostałe 5% (a dla mnie może mniej) to już pasja - ja być może jej nie mam :-D
Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości (Abraham Lincoln)
Shiman
Ekspert
Posty: 3332
Rejestracja: 2008-12-30, 20:05
Lokalizacja: KR

Post autor: Shiman »

Ja użytkuję Olympusa E510 sprzed paru lat i zastanawiam się czy w przyszłości podobnie jak GrzegorzZ zastanawiam się czy nie wybrać hybrydy albo zwykłej cyfrówki. Zajmuje mniej miejsca, niektóre na auto robią zdjęcia z plakatu i prawie zawsze wychodzą. A lustrzanka jak lustrzanka - raz się mam szczęście a raz ISO się przekręci na 1500 i ziarno... :-/
Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Darula »

:-P :mrgreen:
Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/
Awatar użytkownika
Łukasz
Ekspert
Posty: 2526
Rejestracja: 2009-01-02, 16:00
Lokalizacja: Kressendorf

Post autor: Łukasz »

Iso 3200 :-P

ale ziarna aż takiego nie miałem :-)
ODPOWIEDZ